ZAPYTAJ O ZAJĘCIA

Kim jesteśmy?

Cyfrowanka to centrum edukacyjne specjalizujące się w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych z informatyki dla dzieci i młodzieży. W ramach naszych kursów informatycznych uczestnicy, w zależności od grupy wiekowej i poziomu zaawansowania, mają okazję poznać tajniki różnych sfer informatyki takich jak programowanie, tworzenie gier, grafika i animacja komputerowa, modelowanie 3D oraz tworzenie stron internetowych, a także innych zagadnień związanych z informatyką, sprzętem komputerowym i Internetem.

Jaka jest nasza filozofia prowadzenia zajęć?

Naszą misją jest propagowanie i przekazywanie wiedzy z zakresu informatyki wśród dzieci i młodzieży w prosty i przyjazny sposób, aby nie była kojarzona jako skomplikowana i nieprzystępna dziedzina nauki. Dlatego też nasze zajęcia informatyczne oparte są w głównej mierze na wykonywaniu praktycznych zadań, aby uczestnicy mogli od samego początku aktywnie poruszać się w kluczowych i najpopularniejszych obszarach informatyki, a także oswajać się z narzędziami powszechnie wykorzystywanymi do programowania, tworzenia gier, grafiki i animacji komputerowej, modelowania 3D, czy tworzenia stron internetowych. 

Do kogo skierowana jest oferta naszych zajęć?

Oferta naszych kursów informatycznych skierowana jest do dzieci i młodzieży od 9. do 18. roku życia. Dotyczy to zarówno osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z informatyką od absolutnych podstaw, jak i tych, które wcześniej interesowały się tą dziedziną wiedzy i szukają możliwości rozwijania swoich umiejętności w obszarach programowania, tworzenia gier, grafiki i animacji komputerowej, modelowania 3D lub tworzenia stron internetowych. Uczestnicy dzieleni są na trzy podstawowe grupy wiekowe: 9-11, 12-16 i 15-18 lat. Dla każdej ze wskazanych grup proponujemy program zajęć dostosowany do ich możliwości i potrzeb. Szczegółową ofertę kursów informatycznych dla dzieci i młodzieży oraz cennik można znaleźć w zakładce „Oferta”.

Czy mamy ofertę zajęć informatycznych dla dorosłych?

Wychodząc naprzeciw otrzymywanym sugestiom wprowadziliśmy do naszej oferty także zajęcia z informatyki dla osób dorosłych. Do wyboru są spotkania, podczas których można nauczyć się obsługi komputera i korzystania z Internetu lub podnoszące umiejętności w sferze programowania komputerowego, grafiki komputerowej albo tworzenia stron internetowych. Szczegółową ofertę i cennik zajęć informatycznych dla dorosłych można znaleźć w zakładce „Oferta”.

W jaki sposób przygotowujemy zajęcia?

Organizowane przez nas kursy informatyczne mają zróżnicowaną tematykę dostosowaną do wieku, umiejętności i zainteresowań uczestników oraz są prowadzone na podstawie autorskich scenariuszy przygotowywanych przez naszych prowadzących, które powstają w oparciu o ich wiedzę, umiejętności praktyczne oraz sprawdzone i wiarygodne materiały dydaktyczne lub inne źródła informacji. Ponadto,  przy tworzeniu programów zajęć informatycznych dla najmłodszych współpracujemy  z siecią placówek zrzeszonych w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Cyfrowa Akademia”, co pozwala nam na wymianę informacji w kwestiach związanych z nauką informatyki z ponad 20 placówkami w całej Polsce. Informacje dotyczące „Cyfrowej Akademii” można odnaleźć na oficjalnej stronie internetowej projektu www.cyfrowaakademia.edu.pl

Kto prowadzi zajęcia?

Szczególny nacisk kładziemy na dobór odpowiednio wykwalifikowanej kadry dydaktycznej. Nasi prowadzący stanowią zgrany zespół pasjonatów informatyki, który za punkt honoru stawia sobie rozpowszechnianie wiedzy informatycznej wśród dzieci i młodzieży. Dysponują nie tylko właściwym wykształceniem i przygotowaniem teoretycznych, ale również praktycznymi umiejętnościami z obszarze programowania, tworzenia gier, grafiki i animacji komputerowej, modelowania 3D oraz tworzenia stron internetowych. W rezultacie osoby prowadzące zajęcia z informatyki osobiście dbają o kształt i przebieg prowadzonych kursów.

W jakich warunkach odbywają się zajęcia?

Dużą uwagę przykładamy do zapewnienia optymalnych warunków udziału dzieci i młodzieży w naszych kursach informatycznych. Z tego względu zajęcia odbywają się w kameralnych, maksymalnie 8-osobowych grupach, składających się z uczestników w podobnym wieku i prezentujących zbliżony poziom zaawansowania. Spotkania prowadzone są w odpowiednio wyposażonych salach informatycznych, w których na każdego biorącego udział w dowolnym kursie czeka osobne stanowisko komputerowe. Taka forma organizacyjna zajęć ma na celu przede wszystkim wysoki komfort nauki oraz zachowanie możliwości indywidualnego podejścia do poszczególnych uczestników.

Gdzie się znajdujemy?

Centrum edukacji informatycznej Cyfrowanka znajduje się w Łodzi, w dzielnicy Bałuty, przy ul. Zgierskiej 69, Centrum ABC. Taka lokalizacja umożliwia swobodny dojazd samochodem (przy budynku znajduje się duży bezpłatny parking dla klientów centrum), jak również sprawne dotarcie komunikacją miejską (w okolicy znajduje się kilka przystanków autobusowych i tramwajowych obsługujących wiele różnych linii). Rodzice czekający na swoje pociechy mogą dodatkowo skorzystać z oferty centrum, między innymi ze znajdujących się w budynku kawiarni, restauracji, salonu fryzjerskiego i kosmetycznego, a nawet klubu fitness.

Jak wybrać kurs i zgłosić udział?

Serdeczne zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami kursów informatycznych dla dzieci i młodzieży oraz zajęć z informatyki dla dorosłych. Szczegółowa oferta i cennik znajdują się w zakładce „Oferta” W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań zachęcamy do kontaktu. Zgłoszenia udziału przyjmujemy telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz kontaktowy. Wszelkie potrzebne dane znajdują się w zakładce „Kontakt”.

KontaktZadzwoń
Korzystając ze strony cyfrowanka.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej...
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.