pasek pod banerem

Powitanie

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych zajęć informatycznych online dla dzieci i młodzieży.

W ramach organizowanych przez nas kursów uczestnicy będą mieli okazję zgłębiać tajniki różnych sfer informatyki. Główne obszary, wśród których poruszamy się podczas spotkań, to programowanie (poznawanie podstaw różnych języków programowania, tworzenie gier i aplikacji), tworzenie stron internetowych (HTML, CSS i JavaScript) oraz grafika komputerowa (rastrowa, wektorowa i trójwymiarowa), ale również inne zagadnieia związane z informatyką.

Programy zajęć dla poszczególnych kursów informatycznych są efektem naszej wieloletniej pracy (działamy nieprzerwanie od 2015 roku) i zostały dostosowane do wieku i poziomu zaawansowania uczestników. Spotkania są prowadzone w niewielkich grupach przez osoby z wykształceniem informatycznym i doświadczeniem w prowadzeniu zajęć edukacyjnych z informatyki, których głównym zadaniem jest przekazanie uczestnikom wiedzy w przyjazny i zrozumiały sposób.

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które są zainteresowane naszą ofertą lub chciałyby poznać więcej szczegółów.


Oferta

 

Oferta zajęć informatycznych online

 


Najczęsciej Zadawane Pytania

Najczęstsze pytania

 

  • Do kogo jest skierowana oferta naszych zajęć?
  • Oferta naszych zajęć informatycznych online jest skierowana do dzieci i młodzieży od 10. do 18. roku życia z podziałem na grupy kursowe tworzone na podstawie wieku, poziomu zaawansowania i poruszanej tematyki oraz dotyczy zarówno osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z informatyką od podstaw, jak i tych, które szukają możliwości rozwijania swoich informatycznych umiejętności.

 

  • Jak tworzone są grupy kursowe?
  • Na potrzeby początkujących uczestników jest przygotowana propozycja kursów informatycznych online w trzech grupach wiekowych: 10-12, 12-14 i 14-17 lat, których program jest dostosowany do ich możliwości i potrzeb. W przypadku dwóch pierwszych grup wiekowych zajęcia dotykają różnych sfer informatyki, dzięki czemu ich uczestnicy mogą zapoznać się szerszym wachlarzem informatycznych zagadnień, poznać ich fundamenty i znaleźć preferowaną przez siebie tematykę, którą chcieliby zgłębić dokładniej w przyszłości. Z kolei najstarsza grupa wiekowa ma do wyboru kursy tematyczne, które skupiają się już na konkretnym obszarze informatyki.
  • Jednocześnie prowadzący na bieżąco monitorują postępy każdego uczestnika i  mogą zaproponować zmianę grupy, jeżeli uznają, że konkretna osoba wyróżnia się poziomem na tle rówieśników i rozsądnym rozwiązaniem byłoby dołączenie do zajęć informatycznych w innej grupie wiekowej, jednak ostateczna decyzja należy wówczas do samego uczestnika i osób, które zgłosiły jego udział.
  • W przypadku osób, które zdobyły już swoje pierwsze informatyczne umiejętności i szukają możliwości ich dalszego rozwijania, dobór odpowiedniej grupy jest poprzedzony krótką rozmową na temat ich dotychczasowych doświadczeń lub próbnym spotkaniem, podczas którego prowadzący zajęcia postara się ocenić, jakie rozwiązanie można byłoby zaproponować.

 

  • W jaki sposób przygotowujemy zajęcia?
  • Organizowane przez nas kursy informatyczne online są prowadzone na podstawie autorskich programów zajęć przygotowywanych przez prowadzących, które powstają w oparciu o naszą wiedzę, doświadczenie (działamy nieprzerwanie od 2015 roku) oraz sprawdzone i wiarygodne źródła informacji. Wspomniane programy oraz wszelkie materiały pomocnicze, które wykorzystuje się w trakcie spotkań, są dostosowywane do wieku, umiejętności i zainteresowań uczestników oraz na bieżąco aktualizowane.

 

  • Kto prowadzi zajęcia?
  • Kursy informatyczne online są prowadzone przez osoby wykształceniem informatycznym i doświadczeniem w prowadzeniu zajęć edukacyjnych z informatyki. Nasi prowadzący dysponują nie tylko odpowiednią wiedzą teoretyczną, ale również są w stanie i mają okazję wykorzystywać ją na bieżąco w praktyce. W trakcie kursów starają się przede wszystkim zainteresować uczestników omawianymi zagadnieniami i przekazać informacje w przyjazny i zrozumiały sposób, ponadto mają aktywny wpływ na kształt i treść merytoryczną zajęć.

 

  • W jaki sposób są prowadzone zajęcia?
  • Zajęcia prowadzone są zdalnie (online) za pośrednictwem aplikacji internetowej umożliwiającej grupową komunikację elektroniczną na odległość w czasie rzeczywistym. Uczestnik otrzymuje uprzednio szczegóły umożliwiające mu dostęp do spotkań zaplanowanych dla jego grupy kursowej, aby mógł do nich dołączyć w ustalonym terminie. W trakcie zajęć osoby biorące w nich udział słyszą prowadzącego i widzą na żywo obraz z jego ekranu, mogą się na bieżąco komunikować głosowo lub przy pomocy wiadomości tekstowych na czacie oraz udostępniać obraz ze swojego ekranu, dzięki czemu prowadzący ma z nimi stały kontakt w czasie trwania spotkania.
  • Spotkania prowadzone są w niewielkich, maksymalnie 10-osobowych grupach i opierają się głównie wykonywaniu praktycznych zadań, za pośrednictwem których prowadzący zapoznaje uczestników z kolejnymi merytorycznymi zagadnieniami obejmującymi daną tematykę informatycznych zajęć online, a fragmenty oparte wyłącznie na teorii są wplatane wyłącznie w niezbędnym zakresie w sposób pozwalający na możliwie największe zaangażowanie kursantów.
  • Wszystkie narzędzia, które są wykorzystywane w trakcie zajęć, są dostępne dla uczestników bezpłatnie do celów edukacyjnych, dzięki czemu mogą je wykorzystywać do rozwijania swoich informatycznych umiejętności bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

 

  • Co jest potrzebne do udziału w zajęciach informatycznych online?
  • Aby brać udział w informatycznych spotkaniach online uczestnik powinien mieć do dyspozycji komputer wyposażony w ekran, klawiaturę, myszkę lub gładzik (touchpad), głośniki lub słuchawki i opcjonalnie mikrofon (zamiast mikrofonu uczestnik może wykorzystywać wiadomości tekstowe na czacie do komunikacji), z co najmniej dwurdzeniowym procesorem 2 GHz i co najmniej 2 GB pamięci RAM, z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 7 lub nowszym, Mac OS, Linux lub Chrome OS, z zainstalowaną aktualną wersją przeglądarki Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari lub Microsoft Edge oraz dostęp do Internetu umożliwiający dołączenie do zajęć za pośrednictwem aplikacji internetowej, która jest wykorzystywana podczas kursu.
  • W przypadku wątpliwości, czy posiadany sprzęt i łącze internetowe pozwalają na udział w zajęciach informatycznych online, istnieje możliwość umówienia się na połączenie testowe przed udziałem we właściwych spotkaniach, aby ustalić, czy uczestnik będzie w stanie korzystać z używanych podczas kursu narzędzi.

 

  • Jak wygląda zgłoszenie udziału w zajęciach?
  • Zgłoszenie udziału w informatycznych zajęciach online następuje za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego zawierającego najważniejsze szczegóły dotyczące wybranego kursu, do którego link zostaje wysłany na wskazany adres mailowy. Należy go wypełnić i wysłać, a następnie oczekiwać na wiadomość zwrotną podsumowującą zgłoszenie i potwierdzającą dokonanie zapisu na określony kurs (jeżeli formularz został wypełniony prawidłowo, a w wybranej grupie są jeszcze wolne miejsca, to następuje to maksymalnie w ciągu 24 godzin od przesłania formularza).